Venturi elven működő tápoldatozó
A Mazzei injektorokkal folyadékok (pl. tápoldatok, növényvédőszerek) precíz, hatékony és gazdaságos bejuttatása oldható meg, bármilyen nyomás alatt lévő öntözőrendszerbe.
MŰKÖDÉSI ELV:
A Mazzei injektorok egy Venturi-cső elvén működnek, az injektor középső részében kialakított szűkületen felgyorsul a meghajtó folyadék (jelen esetben az öntözővíz), a megnövekedett áramlási sebesség következménye a szűkülő szakaszon fellépő nyomásesés. A szűkületben található a felszívó ág, ahol a fellépő jelentős nyomásesés szívóerőt képez és így az injektor felszívja és belekeveri tápoldatunkat (vagy bármely más folyékony anyagot) az öntözővízbe.
A Mazzei injektorok ½”, ¾”, 1”, 1 ½”, és 2” (külső menet) méretben készülnek, az adott feladatnak megfelelő injektor típus kiválasztásához az alábbi paraméterek ismerete szükséges:
A mellékelt teljesítménytáblázatban két érték is szerepel, egyik az injektor átfolyás értéke, mely adott nyomásértéken az injektor maximális áteresztő képességét mutatja (l/perc, meghajtó folyadék), a másik a felszívási kapacitás érték, amely adott nyomáskülönbség mellett végbemenő tápoldatfelszívási értéket adja meg (l/perc, felszívott folyadék). A öntözőrendszer teljes vízfogyasztásának adott nyomáson nagyobbnak kell lennie, mint az injektor átfolyás értéke ugyanazon a nyomáson.
Az alapadatok birtokában a megfelelő injektor típust a következő lépéseket követve határozhatja meg:
1. Keresse ki a bemeneti nyomást (a) a függőleges oszlopon, amely a legközelebb áll az ön által megadott értékhez.
2. Keresse ki a kimeneti nyomást (b) a bal oldali függőleges oszlopban, amely a legközelebb van az ön által megadott értékhez
3. Keresse ki (vízszintesen, majd felfelé) a táblázatból azt az injektor típust, amelynek felszívási kapacitása nagyobb az ön által meghatározott értéknél. Használjon a felszívó ágban egy szabályozó szelepet a pontos felszívási érték beállításához.
Példa: Tegyük fel, hogy öntözőrendszerünk vízfogyasztása (1) 250 l/perc; az igényelt tápoldatfelszívási kapacitás (2) 3 l/perc; a rendelkezésre álló bemeneti nyomásunk (a) 5 bar; a rendszer optimális működéséhez szükséges kimeneti nyomás pedig 3,5 bar. Ebből c=b-a=1,5 bar; d=(c/a)x100=30%. Ez azt jelenti, hogy nem kell nyomásfokozó szivattyú a működéshez, egyszerűen kerülő ágba szereljük az injektort, és a táblázaton a 4,92 bar bemeneti nyomást, illetve a 3,52 bar kimeneti nyomást, majd a 3,41 l/perces felszívási kapacitás értéket követve fent megtaláljuk az 1”-os injektor típust, így ez lesz az a méret, amelyre szükségünk van.
Nyomástáblázat
Kötelező (jogszabály által előírt) jótállás feltételei:A kötelező (jogszabály által előírt) jótállás feltételei a jótállási időt sávosan, a tartós fogyasztási cikk bruttó eladási árához igazodva határozza meg. (Termékoldalainkon a bruttó eladási árat tüntettük fel.)Az eladási ársávok és a kötelező jótállási idő az alábbiak szerint alakul:
A jogszabály által előírt kötelező jótállási időn felül a gyártó önkéntes jótállást is vállalhat, melyet akár többletfeltételhez is köthet. Kérjük, az önkéntes jótállás feltételeiről minden esetben körültekintően tájékozódjanak a gyártó elérhetőségein!(270/2020. (VI. 12.) Korm. rendelet)
A leírt jogszabály csak fogyasztóra érvényes. Fogyasztó csak természetes személy lehet. Cég vagy bármilyen más szervezet nem minősül fogyasztónak.